© 2012 YILMAZKOKSAL.COM.TR. Designed by RKX Design

Evlilik Dansı

EĞİTMENLERİMİZ

YILMAZ KÖKSAL / KURUCU

MARYAM KÖKSAL / MÜDÜR

TUĞÇE YELKEN KEÇECİ / BALE VE MODERN DANS

Tugce_Yelken

1987 İstanbul doğumlu. Bale hayatına 6 yaşında Özel Özlem Bale okulunda başladı. Daha sonra Özel Art Akademik Bale Kursunda orta seviyeyi bitirdi. Orta öğretiminde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarına girdi. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Bale Anasanat dalı’ndan mezun oldu. 2011 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2005 yılından itibaren çeşitli devlet okulu, kolej ve özel ana okullarında bale ve modern dans eğitmenliği yaptı ve bu okullarda gösteriler düzenledi. 2005-2007 yılları arasında Çağdaş Bale Topluluğunda dansçı olarak görev aldı. 2007 yılından itibaren Kurumumuzda bale ve modern dans eğitmenliği yapmaktadır.

ERHAN KEÇECİ / ŞAN – PİYANO

ERHAN KEÇECİ

1982 yılı İstanbul doğumlu. İlkokul yıllarından itibaren sanatın tiyatro, dans ve müzik dallarıyla uğraştı. Tiyatro alanında; Yaman Tüzcet ve Müjdat Gezen’den ders aldı. Bu eğitimini birçok tiyatro, sinema, reklam ve dizi filmlerde rol alarak pekiştirdi. Daha ileriki yaşlarında dansa ilgi duymaya başlayınca Yılmaz Köksal ve Levent Köksal ile dans çalışmalarında bulundu. Müzik eğitimine 9 yaşında piyano ve solfej dersleri alarak başladı. 1992 yılında yapımcı Şahin Özer ile tanıştı ve “Hop Dedik Ağbi” isimli albümü hazırladı. Bu albümde Adnan Göyken, Aysel Gürel, Garo Mafyan gibi isimlerle çalıştı. Kerem Ökten ile birlikte birçok albüm yapımında vokal olarak yer aldı. 2001 senesinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları opera ve şan bölümüne girerek buradan başarıyla mezun oldu. Carmen, La Traviata, La Finta v.b. opera eserlerinde tenor olarak görev aldı. 2008-2012 yılları arasında kolej ve özel müzik kurslarında piyano ve şan eğitmeni olarak görev aldı. 2010 yılından itibaren kurumumuzda piyano ve şan eğitmeni olarak çalışmaktadır. Şan alanında klasik ve pop tarzda eğitim vermektedir.

AYHAN GÜNYIL / GİTAR

AYHAN GUNYIL

1971 yılında Almanya’da doğan ve eğitimine Almanya’da başlayıp, Türkiye’de devam eden sanatçı,15 yaşından beri gitar çalıyor. Çok değerli müzisyenler Raffi Arslanyan ve Yurdaer Doğulu’dan gitar dersleri alarak kendini müziğe hazırlayan sanatçı,1992 yılında dönemin popüler ismi Banu Kırbağ’ın orkestrasında sahne çalışmalarına başlayarak ilk profesyonel adımlarını attı. Sanatçının ilk solo albümü Skylight (Gökyüzü),2007 yılının kasım ayında tüm müzik marketlerde yerini aldı.
Aynı zamanda Besteci ve aranjörlük yönü de olan GÜNYIL,birçok albümde besteci ve aranjör olarak yer aldı.Gitarıyla hayat verdiği şarkılarına,Deniz Seki’den Tarkan’a, Sezen Aksu’dan Ajda Pekkan’a, İzel’den Cihan Okan’a kadar birbirinden ünlü isimler eşlik ediyor…

ÖZGÜR ALTUN / ARJANTİN TANGO

ÖZGÜR ALTUN

Arjantin Tango’ya 2003 yılında İstanbul Üniversitesi İUSDANS bünyesinde başladı.
İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, Yeditepe Üniversitesi Dans Kongresi, Boğaziçi Üniversitesi Dans Kulübü Festivali, İÜSDANS Özel Kokteyli, Galatasaray Lisesi Dans Festivali ve daha pek çok yerde tango gösterileriyle sahne aldı.
Vanessa Gauch ile tangonun kadın tekniğini çalışan Özgür Altun, Melin Yuna’nın kadın tekniği sınıfına da tek erkek öğrenci olarak katıldı.
Müziğe olan ilgisi doğal olarak tango müziğine de yansıdı ve tango tarihçesi ve müzikalitesi üzerine çalışmalara başladı. Bunun üzerine Özdener Koyutürk’ün büyük katkılarıyla “Genelevden Geleneğe” başlıklı bir müzikoloji çalışması hazırladı.
Çalıştığı eğitmenler: Metin Yazir, Horacio Godoy, Omar Ocampo, Monica Romero, Natalia Games, Gabriel Angio, Ariadna Naveira, Fernando Sánchez, Luis Alberto, Elena Mestre, Melin & Selim Yuna, Vanessa Gauch, Constantin Ruger, Jak Karako, Silvia Colli, Fernando Serrano, Mila Vigdorova.
2009 yılında Baila Tango Uluslararası Dans Okullarından aldığı eğitmenlik belgesi ile birlikte Metin Yazır’ın asistanlığını yapmaya başladı. Türkiye Dans Sporları Federasyonu 1.Kad. Y. Tango Antrenörü olarak kurumlarda eğitmenlik yapan ve özel dersler veren Altun, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin Tango A. hakemi olarak dans hayatına devam etmektedir.

BÜLENT KILIÇASLAN / TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU – BAĞLAMA

BÜLENT KILIÇASLAN

İlk, orta ve lise eğitiminden sonra yüksek eğitimini İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği bölümünde tamamladı. İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Yönetimi Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi son sınıfta okumaktadır.1995 yılında Arif Sağ Müzik okulunda Bağlama ve nota dersleri aldı. 1999 yılına kadar eğitimini sürdürdü. Kılıçaslan ASM bünyesinde kurulan Gönülden Gönüle Halk Müziği Korosu’nda müzik çalışmalarına katıldı. Erol Parlak Müzik Merkezi’nde şelpe (elle bağlama çalma) dersleri aldı.1997 yılından bu yana çeşitli radyo programları gerçekleştirdi. Birçok kurumda Halk müziği ve Bağlama öğretmenliği yaptı. Yurt dışı ve yurtiçinde birçok konser gerçekleştirdi. 2006 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu’nu kurdu. 2006 yılından bu yana seçkin kadrosuyla temalı birçok konser gerçekleştirdi. İKÜ THM korosu yeni dönemde de Temalı konserlerine devam edecektir. Bağlama icracısı olarak birçok sanatçıya eşlik etti. Bu alanda da çalışmalarını sürdürmektedir. Oyun yazarlığı, söz yazarlığı ve bestecilik yönü bulunan Kılıçaslan’ın “Türk Halk Müziği Solfej1” kitabı 2007 Mart ayında yayımlanmıştır. Sanatsal faaliyetlerini de birçok kurumda sürdürmektedir. 2005 yılından beri kurumumuzda bağlama ve Türk halk müziği dersleri vermektedir.

ERDOĞAN ÜNLÜ / TİYATRO – LATİN DANSLARI

ERDOĞAN ÜNLÜ

1986 Iğdır doğumludur.
Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden Mezun olan Erdoğan Ünlü birçok tiyatro ve TV dizilerinde rol almıştır. Fikrimin İnce Gülü, Binbir Gece, Hatırla Sevgili, Gazi, İmkansız Aşk, Araf Zamanı, Osmanlı Kıyım ve Muhteşem Yüzyıl oynadığı dizilerden birkaçı.
Tiyatro oyunları ise Otogargara, Evimizin Alametleri, İnşaat (Ömer VARGI’nın yönetmiş olduğu inşaat filminden uyarlanmıştır.), Semaver KUMPANYA – Fırtına, Umut Yolcuları – HERŞEYE RAĞMEN BİR UMUT( ORGAN NAKLİ HASTALARI İÇİN), Siyah Beyaz ve Griller (pantomime), Bir Yaz Gecesi Rüyası, Asiye Nasıl Kurtulur?, Uçulan Ampul, Kel Kantocu, Kösem Sultan (İzmit Şehir Tiyatroları)
Latin Danslarında ise 2005-2008 yılları arasında başta Yılmaz Köksal olmak üzere birçok eğitmenden eğitim alan Ünlü 2008’den beri de Yılmaz Köksal Bale ve Müzik Kursu ve Kocaeli Üniversitesinde Latin Dansları eğitmenliği yapmaktadır.

UĞUR KIRAT / KLASİK GİTAR – ELEKTRO GİTAR

UĞUR KIRAT

1988 İstanbul doğumludur. Gitar çalmaya 14 yaşında başladı ve 16 yaşında profesyonel olarak kafelerde gitar çalıp şarkı söyledi.
Çağdaş Özmen, Serhat Ersöz, Şevket Akıncı ve Güç Başar Gülle gibi isimlerden gitar, armoni ve ear training dersleri aldı. Modern Müzik Akademisi (MMA) sertifika programından mezun oldu.
Birçok rock grubuna gitarıyla eşlik etti. 2010’da kendi grubu olan The Roll Band’ı kurdu ve birçok yerde bu grupla sahne aldı.
1980’lerin ilk Türk rock topluluğundan olan grup Devil’in gitaristliğini yapmakta ve aktif olarak bir çok stilde grup, stüdyo ve konser çalışmalarını sürdürmektedir.
2011 yılından beri pop, funk, blues ve rock stillerinde özel gitar dersleri vermektedir.

YILMAZ AKBAŞ / LATİN DANSLARI

YILMAZ AKBAŞ

12.06.1986 doğumlu. Lise mezunu.
2008 yılında koreograf Yılmaz Köksal’dan Latin dansları üzerine eğitim alarak asistan eğitmenlik yapmaya başlamıştır.
Dansın yanısıra tiyatroyla da ilgilenen Akbaş çeşitli TV programlarında rol alıp dans gösterileri de yapmıştır. Yahşi Cazibe, Hakan Bey talk Show bunlardan bir kaçı.
Aynı zamanda edebiyatla uğraşan Yılmaz Akbaş’ın iki şiir kitabı yayınlanmıştır. (2010 Aşk Gelince Gülümse / 2012 Ruhlar Başka Sever)
Kendisi M.E.B Sertifika programımızın ilk mezunlarındandır ve kurumumuzda 2010 yılından bu yana Latin Dansları üzerine eğitmenlik yapmaktadır.

FATİH MEHMET ŞAHİN / LATİN DANSLARI

FATİH MEHMET ŞAHİN

1976 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İnşaat mühendisliği lisans programını bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme & Metalurji mühendisliğinde yüksek lisans programını tamamladı. Dans ile ilk tanışması 2006 senesinde Şov Tango branşında Yılmaz Köksal eğitmenliğinde olmuştur. 2007 yılında aynı dalda Yılmaz Köksal Bale ve Müzik Kursunda hobi olarak sürdürmüş ve 2008 yılına gelindiğinde Latin Dansları Salsa sınıfına devam etmiştir. 2014 yılında T.C. M.E.B. Özel Yılmaz Köksal Bale ve Müzik Kursunun M.E.B. onaylı sertifika programını tamamlayıp devamında kurumun bünyesinde Sosyal Latin dansları üzerine eğitmenlik yapmaktadır.